SİVAS HAFİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hafik İlçe Milli Eğitim Müdürü Vahit YILDIZ´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Hafik İlçe Milli Eğitim Müdürü Vahit YILDIZ´ın 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

 

 Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’nun dört bir yandan işgal altında olduğu bir dönemde 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun´dan başlattığı Kurtuluş Mücadelesi, esarete mahkûm edilmek istenen, Türk Milletini şahlanışa geçirmiş, dalga dalga tüm yurda yayılan bu mücadele, milli birlik ve beraberlik duygusunu doruğa ulaştırarak Türk milletinin esarete boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya duyurarak, başarıyla sonuçlanmıştır.

Mustafa Kemal  Atatürk “ Ey yükselen nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet’i biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek olan sizlersiniz” diyerek büyük özverilerle kurulan Cumhuriyet’i Türk Gençliğine emanet etmiştir. Türkiye Cumhuriyet’inin korunması, gelişmesi ve çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasını yetişmekte olan genç kuşaklar sayesinde gerçekleşeceğini belirtmiştir.

                Türkiye Cumhuriyet’inin emanetçisi sevgili gençler, bu değerli emaneti korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak hepimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Her türlü kötü alışkanlıklardan uzak durmalı, birlik ve beraberliğimizi koruyarak toplumsal huzur ve refahımızı tehlikeye düşürecek hareketlerden kaçınmalısınız. Unutmayın ki gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olarak milletimizi çağdaş uygarlık seviyesine sizler taşıyacaksınız. Bizler gençliğimize güveniyor, onların yüzündeki ışıltıda her geçen gün güçlenen ülkemizin geleceğini görüyoruz. Sizlere duyulan inanç ve güven yarınlardaki en büyük teminatımızdır.  

Bu duygularla; Türkiye Cumhuriyeti´ni bizlere armağan eden  Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, onun silah arkadaşlarını, vatanı için canını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm vatandaşlarımızın ve gençlerimizin Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını içtenlikle kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

                                                    Vahit YILDIZ

                                         Hafik İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

18-05-201818-05-201818-05-201818-05-201818-05-2018

Fatih Mah. Hükümet Konağı Kat3 58760 Hafik SİVAS - 03468412219

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.